Loading...

Torte me çaj, një zgjidhje ideale për mëngjes

Përbërësit

3 vezë
1,5 gota sheqer
1 gotë qumësht
Gjysmë gote vaj vegjetal
1 Pluhur pjekje
1 vanilje
arra
lajthia
3 gota miell

Hapat

Të gjithë përbërësit i derdhim në një enë dhe i përziejmë derisa te përfitojmë një masë homogjene.

Enën e pjekjës e lyejmë me vaj dhe në të e derdhim glazurën e përgatitur, përmbi ia shtojmë susamin.

Tortën e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius derisa të skuqet.

Loading...

Receta të ngjajshme...