Loading...

Paelja

Përbërësit:
1 qepë,
2 thelpinj hudhre,
3 karrota,
1 filxhan oriz,
1 fixlhan bizele,
1 lugë piper i kuq,
3 lugë paste të domateve,
vaj,
kripë,
piper,
majdanoz.

Hapat

Qepët dhe hudhra copëtohen imët dhe skuqen në vaj që të zbuten.

Shtohet karrotat, orizi dhe bizelja, skuqet në zjarr të ngadalshëm me përzierje të vazhdueshme, pastaj shtohen speca të copëtuar në copa të vogla.

Sipër hidhet pureja e domateve, shtohet kripë dhe piper i zi.

Paelja mbyllet me një kapak dhe vihet në furrë të nxehtë në një temperaturë prej 150 gradë celsius të piqët rreth 30 minuta.

Së fundmi spërkatet me majdanoz dhe shërbehet.

Loading...

Receta të ngjajshme...