Loading...

Receta për kompote nga fruta të ndryshem

Përbërësit:

1 kg fruta (kajsi,pjeshke,dardhe,qershi,vishnje,etj),
1 l ujë,
½ limontoz,
5-6 luge sheqer.

Hapat

Se pari pergadisim kavanozet,pastrojme,stelirilizojme duke kontrolluar a eshte kapaku i pademtuar,perndyshe kompoti do te deshtoj

Frutat i pastrojme,largojme farat,presim ne pjese sipas deshires(cilindo frut qe kemi perzgjedhur)

Me frutat mbushim kavanozet,shtojme lengun me perzierjen e ujit,sheqerit dhe limontozit qe kemi perzier derisa eshte shkrire sheqeri

Pastaj ne nje ene te madhe shtrojme nje lecke kuzhine,radhisim kavanozet(gjithesi te kontrolluar mire per mbylljen e kapakut),mbushim enen me uje deri ne gjysmen e kavanozve

Tanim rrisim temp deri ne piken e vlimit te ujit jasht kavanozve,dhe masim kohen prej momentit te vlimit masi 5-7 minuta

Ndalim temp,dhe kavanozet i leme aty derisa te ftohen mire ose deri te nesermen

Ne kete mnyre konzervimi i kompostve zgjat per disa muaj apo tere vitin deri ne sezomin tjeter

Loading...

Receta të ngjajshme...