Loading...

Qofte Pranverore

Përbërësit:
600 g spinaq
300 g djathë
100 g djathë parmezan
100 g miell
3 vezë
80 g gjalpë
kripë, piper

Përgatitja:
Spinaqin e larë dhe të pastruar e zieni në ujë me kripë, e mbuloni me ujë të ftohtë dhe e filtroni mirë.

Spinaqin bashkojeni me djathin e shtypur dhe me gjysmën e parmezanit.

Shtojeni miellin, piperin dhe sipas dëshirës kripën dhe i bashkoni ato. Nga masa bëni qofte, i qitni në ujë të valë, i zini për disa minuta dhe i nxirrni.

Qoftet më pas i vendosni në tepsi, ua qitni parmezanin e mbetur dhe i piqni.

Loading...

Receta të ngjajshme...

2 Responses

  1. “Normally I do not read post on blogs, but I wish to say that this write-up very forced me to check out and do it! Your writing taste has been amazed me. Thank you, quite great article.”

  2. eebest8 back says:

    “Enjoyed every bit of your blog post.Thanks Again. Really Great.”

Leave a Reply