Loading...

Tavë me patate dhe qumësht

Përbërësit:
2 gota qumësht
4 kokrra patate (të prera në feta të holla)
1 pako gjalpë
kripë
rozmarinë
100 gr djathë kaçkavall.

Përgatitja:
Merrni një tavë dhe e lyeni me pak gjalpë Lufra. Qëroni patatet dhe i shtroni me kujdes. Sipër i shtoni pak kripë dhe qumështin Lufra.

Shtoni rozmarinën dhe djathin kaçkavall të prerë në pjesë të vogla. Në fund shtoni pak gjalpë Lufra në të gjithë tavën.

E fusni në furrë për 1 orë, në temperaturë 120 gradë. Pasi tw jetw gati e nxirrni nga furra dhe shijojeni!

Ju befte mir!

Loading...

Receta të ngjajshme...