Loading...

Byrek me patate

Perbersit:
1 kg petë
NË BRENDËSI
6-7 patate
2 qepë
vaj vegjetal
kripë
Biber i zi
PËR SOS
1 tas jogurt
1 vezë
1 gotë vaj vegjetal.

Pergatitja:
Patatet zieni, pas zierjës i shtypëni dhe ia largoni ujin, e përzieni me përbërësit e tjerë.

Petët i preni në dy pjesë, i lyeni me sos dhe pastaj ia vendosni përbërësit e brendshëm.

Petët i bëni role dhe përmbi ia vendosni sosin, i vëni në furrë për pjekje.

Byrekun e pjekëni në temperaturë mesatare për rreth 30 minuta.

Ju bëftë mirë!

Loading...

Receta të ngjajshme...

1 Response

  1. I couldn’t resist commenting

Leave a Reply