Loading...

Tavë me karkaleca dhe bollgur

Perbersit:
1 qepë
1 spec i kuq
4 thelpinj hudhre
50 gr karkaleca
400 gr bollgur
kripë
Biber i zi
majdanoz të freskët.

Pergatitja:
Në një tavë skuqim qepën e copëtuar, pas 2-3 minuta shtojmë hudhrën dhe specin e copëtuar.
Pasi të jenë zbutur ia shtojmë karkalecat, i skuqim së bashku për 2 minuta të tjerë.
E shtojmë bollgurin, kripën, biberin e zi, majdanozin dhe ujin e vluar.
Tavën e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius.

Ju bëftë mirë!

Loading...

Receta të ngjajshme...

Leave a Reply