Loading...

Gurabija me rrushë të thatë

Perbersit:
250 gr margarin
1 vezë
gjysmë lëng limoni
1 Pluhur pjekje
1 gotë të çajit sheqer pluhur
1 gotë rrush i thatë
1 gotë të çajit lajthia
miell.

Pergatitja:
E shkrini margarinën, pas shkrierjës e vendosni në një enë të thellë.
Ia shtoni vezën, sheqerin, lëngun e limonit, pluhur pjekjën dhe së fundmi miellin.
Pasi ta përzieni mirë brumin, ia shtoni rrushin e thatë, lajthitë dhe e përzieni.
Nga brumi ndani copa të vogla, i preni dhe ia japni formën katrore, secilën gurabijë e shtypëni me pirun.
Gurabijat i lyeni me të kuqët e vezës dhe i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius.

Ju bëftë mirë!

Loading...

Receta të ngjajshme...

Leave a Reply