Loading...

Tavë dheu Tiranëse

Përbërësit:

450 gr mish viçi
250 gr gjizë
1 qepë
100 gr gjalpë
1 luge miell
vaj ulliri
kripë
piper
spec i kuq djeges

Pergatitja:
Si fillim, presim mishin e vicit dhe qepen ne kubik dhe i kaverdisim ne tigan me vaj ulliri per 15 minuta.
Ne nje tigan tjeter shkrijme gjalpin dhe shtojme miellin, gjizen ose djathin Feta, piperin e zi, kripen dhe specin e kuq djeges (sasia sipas deshires).
I bashkojme te gjithe perberesit bashke (mishin e vicit dhe qepen me gjizen) dhe i ndajme neper tava dhèu te cilat i vendosim ne furre te parangrohur ne 350 grade per 15 minuta.
E servirim kete pjate te ngrohte.

KESHILLE:

Nqs duam t’i japim taves nje ngjyre te kuqe te lehte, shtojme gjate pregatitjes edhe nje domate te grire ne mixer apo 3 luge gjelle salce domatesh. Gjithashtu, nese mishi qe do te perdorim nuk eshte shume i njome, mund ta ziejme fillimisht ne tenxhere me presion dhe me pas te vazhdojme me proceduren si me siper.

Ju befte mir!

Loading...

Receta të ngjajshme...

1 Response

  1. Elana Klatt says:

    You are my inhalation, I have few web logs and sometimes run out from post :). “Actions lie louder than words.” by Carolyn Wells.

Leave a Reply