Loading...

Djath I bardhë

Perbersit:
3-5L qumësht
1-2luge tharmë djathi
kripë.

Pergatitja:
Qumshtit të vakët I hedhim 1-2 lugë tharmë djathi dhe pasi që fermentohet e hedhim në nape (cedillë) qe të kullohet.
Pasi qe e lëshon hirrën, cedillën me shlirrë e vendosim në një drrasë siper cilës I vejmë një petë guri për të marë formën e shtypur.
Djathin e njomë e prejmë në copëza të cilat I kryposim dhe I rreshtojmë në shekë(kacë).
Në disa treva tona djathi I bardhë është zënë edhe pa tharmë djathi por vetëm me shllirë.

Ju befte mir!

Loading...

Receta të ngjajshme...

Leave a Reply