Loading...

Çorbë e dimrit

Perbersit:

1 mish pule
1 selino
1 karrotë
kripë
1 filxhan fide.

Pergatitja:

Pulën e ziejmë në një tenxhere me ujë të bollshëm, selinon dhe karrotën e premë në copa të vogla dhe i vendosim në një tenxhere tjetër.

Ujin e pulës ia derdhim përmbi përzierjës së selinos dhe karrotës.

Pulën e pastrojmë dhe e vendosim në tenxhere së bashku me fidet dhe kripën.

Tenxherën e vëmë në zjarr mesatar, pasi të zbuten fidet e largojmë nga zjarri tenxherën dhe ia shtojmë pak biber të zi.

Ju bëftë mirë!

Loading...

Receta të ngjajshme...

Leave a Reply