Loading...

Gjyveç me oriz

Perbersit:

½ kg mish
300 gr oriz
100 gr gjalpë
30 gr pure të domateve
1 kokërr qepë
Pak kripë.

Pergatitja:

Do të veprojmë si në çdo ragu.

Presim mishin dhe e skuqim me gjalpin e qepën.

Pastaj hedhim purenë e domates me pak ujë.

Shtojmë ujin e duhur dhe iu vëmë të ziejnë.

Ndërkohë para se të ziejë mishi, lajmë orizin e shtrojmë në një tepsi.

I radhitim copat e mishit në të, hedhim kripë e më pas lëngun e mishit dhe I vëmë në furrë të piqen deri në 25 minuta.

Që të na dalë orizi i mirë si kokrrat e pilafit të zier, duhet të kemi parasysh që lëngu i mishit të jetë i mjaftueshëm.

Për të qenë të sigurt ka një raport, një pjesë oriz dhe tre lëng mishi.

Ju befte mir!

Loading...

Receta të ngjajshme...

2 Responses

  1. eebest8 back says:

    “I think other web site proprietors should take this web site as an model, very clean and fantastic user genial style and design, as well as the content. You are an expert in this topic!”

  2. eebest8 says:

    “I like the valuable information you supply on your articles. I will bookmark your blog and test again right here regularly. I’m somewhat certain I’ll be informed lots of new stuff right right here! Best of luck for the following!”

Leave a Reply