Loading...

Qepë të mbushura me mish

Perbersit:

4 qepë
1 lugë të gjellës Salce domate
1 lugë Biber i zi
1,5 gota oriz
100 gr mish
1 lugë kripë
1 domate
2 speca
4 tuba majdanoz
PËRMBI
Uthëll
2,5 gota ujë të vakët.

Pergatitja:

Qepët qërroni, largojani pjesën e brendshme, e preni në copa të vogla dhe e fërgoni.

Qepët përzieni me përbërësit e tjerë dhe i fërgoni, qepët i mbushëni me këtë përzierje.

Në tenxhere i rëndisni qepët dhe përmbi ia derdhni ujin e vakët dhe uthëllën.

Ju bëftë mirë!

Loading...

Receta të ngjajshme...

Leave a Reply