Loading...

Çoko tortë me arra

Perbersit:

200 gr biskota të bluara
50 gr biskota jaffa
200 gr arra te grira
100 gr çokollatë pluhur(nescvik)
100 gr margarin
100 ml lëng portokalli
250 gr çokollatë
250 ml ajkë e embel(hoplla per embelsira).

Pergatitja:

Ne nje ene perzijme te gjithe perbersit e thate si biskotat a bluara,jaffat e coptuara, arrat,dhe nescvik pluhurin

Ne kete mase shtojme margarinen e shkrire dhe lengun e portokallit

Perziejme mire ,shtrijme ne kallepin per embelsira 24 cm te mbuluar me plastfolie

Rrafshojme mire dhe leme en frigorifer derisa pergadisim glazuren

Per glazuren ngrohim ajken e embel derisa te MOS vloje dhe ne te shtojem cokollaten e coptuar,largojme nga zjarri dhe perzijme derisa te shkrihet cokollata

Glazuren e leme te ftohet ne temp dhome dhe me pas e shtrijme mbi shtresen me biskotat

Embelsiren e leme te ftohet mire dhe me pas e prejm ne pjese sipas deshires

Embesiren e dekorojme me krem pana.

Ju befte mir!

Loading...

Receta të ngjajshme...

Leave a Reply