Loading...

Kifle pa veze receta

Përbërësit:

1L qumësht
4filxhana vaj
4luge kripë
8luge sheqer
1.5luge maja
miell

Pergatitja:

Te gjitha perzihen deri sa te formohet brumi.

Lihet te qendroj deri sa te dyfishohet (afro 40-50 minuta).

Pastaj ndahet ne kuleq te mdhej.

Cdo kuleq shtrihet dhe pritet ne 8 pjes ne form trekendeshi.

Ne mes te formes trekendesh hedhim (ajrokrem,ose ndonje lloj mermelate ) dhe mbeshtilleen , renditen ne tepsi, i leme 20 minuta te qendrojne dhe pastaj i fusim ne furre per tu pjekur.

Pasi te piqen i lyejm me sherbet sa jan te nxehta (SHERBETI :8 luge sheqer, 5 luge uj te nnxehet).

Ju befte mir!

Loading...

Receta të ngjajshme...

1 Response

  1. I got good info from your blog

Leave a Reply