Loading...

Sallatë me patëllxhanë

Perbersit:

6 patellxhan të pjekur
2 speca
5 qepë të vogla
gjysmë tube majdanoz
2 hudhra
PËR SOS
Uthëll
limon
kripë
vaj vegjetal.

Pergatitja:

Patëllxhanat e pjekur i qërrojmë, i premë në copa të vogla së bashku me specat.

Hudhrën e bëmë nerende dhe e përziejmë me përbërësit e tjerë.

Së fundmi sallatës ia shtojmë përzierjën e sosit dhe e vendosim në pjatën kryesore për shërbim.

Ju bëftë mirë!

Loading...

Receta të ngjajshme...

Leave a Reply