Loading...

Tiramisu me biskota

Perbersit:

18 biskota
2 lugë të gjellës nescafe
2 gota ujë
PËR KREM
1 litër qumësht
1 gotë miell
1 vanilje
PËRMBI
Krem.

Pergatitja:

Qumështin, sheqerin dhe miellin e derdhim në një tenxhere, në zjarr mesatar.

Pasi fillon të trashët ia shtojmë vaniljën, glazurën e largojmë nga zjarri dhe e lëmë në një qoshe.

Në një enë e vendosni foljën strenç, ujin me neskafe e përziejmë.

Në folje fillimishtë e vendosim kremin, biskotat i zhytim në ujin me neskafe dhe i rëndisni.

Këtë renditje e vazhdoni deri në përfundim të biskotave, tiramisun me biskota e vendosim në frigorifer për pritje rreth 2-3 orë.

Pas pritjës tortën e largoni nga kallëpi dhe e lyeni me kakao, luleshtrydhe ose çokollatë.

Ju bëftë mirë!

Loading...

Receta të ngjajshme...

1 Response

  1. I like the helpful information you provide in your articles. I will bookmark your blog and check again here frequently. I am quite sure I will learn many new stuff right here! Best of luck for the next!

Leave a Reply