Loading...

Shkumë me Çokollatë

Përbërësit:
200 gr cokollate fondente
250 gr pana per embelsira
2 te verdha veze
3 te bardha veze
2 luge sheqer
1/2 gote uji

Përgatitja:
Shkrini cokollaten ne banjomari, me pas hidhin gjysem gote pana te holluar, pjesen tjeter te panes futeni ne frigorifer, me pas pergatisni te bardhat e vezeve dhe te verdhat shuke i rrahur me sheqer(vec nga te bardhat). Kur cokollata te kete shkrire, bashkoni te verdhat e vezeve me te bardhat dhe me panen. Perzijini me kujdes te gjithe perberesit dhe ndajini ne kupa, me pas futini ne frigorifer per disa ore. Per ta servirur mund ti shtoni pana (shllag) ose pluhur kanelle.

Loading...

Receta të ngjajshme...

Leave a Reply