Loading...

Gjellë me qiqrra

Perberist:
1 gotë qiqra
1 qepë
1 spec i kuq
2 karrota
4-5 copa domate të vogla
1 patate
kripë
erëza sipas dëshirës.

Pergatitja:

Futen qiqrat në ujë gjatë gjithë natës.
Copëtohen qepa, karrotat, patatja dhe domatet.
Në një tenxhere ziejmë qiqrat.
Në një tigan ndaras skuqim qepën, specin, karrotat dhe pataten. Pastaj shtojmë domatet dhe kripën së bashku me erëzat e zgjedhura.
Fusim fërgesën me perime në tenxheren ku ndodhen qiqrrat.
I lëmë të ziejnë për rreth 30 minuta dhe janë gati për servim.

Ju befte mir!

Loading...

Receta të ngjajshme...

1 Response

  1. You made some first rate factors there. I looked on the web for the difficulty and located most individuals will go along with with your website.

Leave a Reply