Loading...

Llazanja Primo

Përbërësit për 4-5 persona:
3 gota miell, 3 kokrra vezë, 200 gramë mish i grirë, 2 kokrra qepë, 2 lugë gjelle salcë, 3-4 lugë gjelle yndyrë, kripë, piper, dafinë, pak gjalpë.

Për salcën e bardhë:
2 lugë gjelle miell, 1 gotë uji qumësht, 1 kokërr vezë, 1 lugë gjelle gjalpë.

Përgatitja:
Brumi përgatitet njësoj si për petët e dorës, po me atë normativë.

Ndahet në kuleq dhe pasi lihet për 15-20 minuta i mbuluar me pecetë të lagur, në mënyrë që të mos zërë cipë në sipërfaqe, hapen petët me trashësi rreth 2-3 mm.

Petët thahen pak dhe priten në shirita 4 gishta të gjerë. Shiritat e gjatë i ndajmë në 2-3 pjesë. Në tenxhere me ujë të vluar e kripë hidhen petët pjesë-pjesë dhe lihen të ziejnë për 4-5 minuta, hiqen nga uji i vluar dhe hidhen ë ujë të ftohtë për disa minuta, kullohen dhe shtrohen në tavë që të drejtohen. Pasi të jenë zier të gjitha  petët, përgatitet kima.

Në tigan me yndyrë të nxehtë kaverdiset qepa e prerë në formë kubike të vogëla, paastaj shtohet mishi i grirë, i cili përzihet duke e mbajtur në zjarr për 10 minuta derisa të avullohet lëngu dhe të ngelet me yndyrë të vet.

Shtohen domate të freskëta të qëruara e të grira ose salcë, përzihen së bashku, hidhet kripë, piper, dafinë, lëng mishi ose ujë dhe lihen të ziejnë për 5-10 minuta. Në tavë të lyer me yndyrë, e cila spërkatet me galetë të bluar, shtohet 1/3 e sasisë së petëve, mbi to vendoset gjysma e kimës, pastaj 1/3 e petëve të tjera, hidhet pjesa tjetër e kimës, rrafshohet mirë dhe mbulohet me pjesën tjetër të petëve.

Në një tenxhere tjetër ose tigan kaverdiset pak miell me gjalpë, shuhet me qumësht të nxehtë dhe përzihet shpejtë që të mos krijohen kokrra. Kur kjo masë është trazuar dhe e bërë njëllojtë, hiqet nga zjarri, ftohet pak dhe përzihet me vezë.

Kjo masë që quhet salcë e bardhë shtrohet në tavë sipër petëve, rrafëshohet në të gjithë sipërfaqen, spërkatet me djathë kaqkavall e gjalpë dhe piqet në furrë derisa të krijojnë një kore të kuqërremtë.

Këshillë: 
Ky llojë ushqimi shoqërohet me verë të bardhë.

Loading...

Receta të ngjajshme...

4 Responses

  1. eebest8 back says:

    “Great weblog right here! Additionally your site a lot up very fast! What host are you using? Can I get your associate hyperlink in your host? I want my site loaded up as quickly as yours lol”

  2. 176793 851191Would adore to constantly get updated wonderful web weblog ! . 353851

  3. 662387 655572The next time I learn a weblog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I do know it was my choice to read, nevertheless I truly thought youd have something attention-grabbing to say. All I hear can be a bunch of whining about something which you could fix for those that werent too busy in search of attention. 526779

  4. diyala coee says:

    57751 762450Likely to commence a business venture about the refers to disclosing your products and so programs not just to individuals near you, remember, though , to several potential prospects far more via the www often. earn cash 758769

Leave a Reply