Loading...

Gurabija me nisheste

Përbërësit:
125gr margarinë, 1.5 gote te çajit sheqer pluhur, 2 vezë, 1 luge te gjelles Pluhur pjekje, 1 vanilje, 500gr nisheste gruri.

Përgatitja:
Fillimisht në një enë e vendosim vajin, sheqer pluhurin, pluhur pjekjen,vaniljën, vezet dhe i perziejmë me dorë.

Nishesten ia shtojme daleë nga dalë, nga glazura formojmë topëza të vegjël. İ vendosim në letrën e pjekjës të lyer me vaj.

Në temperaturë 190 gradë celsius për 13- 15 minuta i pjekim. Pas pjekjës i lyejmë me sheqer pluhur.

Ju bëftë mirë!

Loading...

Receta të ngjajshme...

1 Response

  1. eebest8 best says:

    “I really like and appreciate your article post. Will read on…”

Leave a Reply