Loading...

Torte me Lajthi

Përbërësit për 8 persona:
300gr lajthi te qeruara,
500ml pana per embelsira,
120gr sheqer,
4 veze,
1 luge sheqer pluhur,
pak gjalp,
pak miell,
nje maje luge kripe.

Përgatitja:
Ne nje tigan qe nuk ngjit, pjekim ne zjarr mesatar lajthite e qeruara per rreth 2 minuta duke i perziere shpesh. I leme te ftohen plotesisht dhe kalojme 250gr prej tyre ne mikser duke i reduktuar ne miell lajthish. 50gr e mbetur i presim me thike ne copeza te vogla.
Ne nje ene, rrahim shume mire te verdhat e vezeve me sheqerin derisa te formohet nje perberje e fryre dhe me ngjyre te hapur. Shtojme miellin e lajthive dhe i perziejme me kujdes.
Ne nje tjeter ene, rrahim te bardhat e vezeve me pak kripe derisa te formohet nje perberje e qendrueshme qe nuk bie nga tasi. I bashkojme keto dy masa (te bardhat e vezeve me te verdhat dhe miellin e lajthive) me kujdes nga poshte lart me ndihmen e nje spatule, ne menyre qe te mos bjere vellimi.
E hedhim brumin e tortes ne nje tave te rrumbullaket me diameter rreth 20cm te cilen e kemi lyer paraprakisht me pak gjalp dhe miell, dhe e pjekim ne furre te parangrohur ne 180°C per rreth 40 minuta.
E nxjerrim torten nga furra, e leme te pushoje per rreth 15 minuta dhe e kthejme ne tavolinen e punes ku e leme te ftohet plotesisht.
Disa çaste perpara se ta servirim, e ndajme ne dy pjese te barabarta, e mbushim me krem pana te rrahur ne te cilin kemi perziere lajthite e mbetura, vendosim shtresen tjeter te tortes dhe siperfaqen e zbukurojme me pana dhe pak sheqer pluhur.

Loading...

Receta të ngjajshme...

1 Response

  1. I’m just commenting to make you be aware of what a fabulous encounter my girl experienced studying the blog. She noticed too many pieces, which included what it’s like to have a marvelous coaching character to let folks effortlessly fully understand various tricky subject matter. You really exceeded our own expectations. Thanks for offering those useful, safe, edifying and also easy tips on that topic to Emily.

Leave a Reply