Loading...

Mish Pule me Perime

Përbërësit:
500g filetë pule
200g speca të freskët të kuq
100g karota
100g qepë të reja
200g kërpudha
4-5 lugë vaj
1 lugë vegetë

Përgatitja:
Mish pule te prere ne katrore , veni ne nje ene te thelle qitni vegete.
Specat e pjekur duhet t’i pastroni nga farat dhe t’i grini copa ,kerpudhat ndani ne te katertat e pjeseve, kurse karotat ne katrore.Pjesen e bardhe te qepes se re duhet ta grini ne pjese me te medha .
Perimet e grira duhet t’i kriposni pak, shtoni  mishin e pules dhe perzieni mire.
Mishin me perime duhet t’i mbuloni dhe t’i lini qe te qendrojne ne vend te ftohte rreth 30 minuta, e pastaj renditni ne shkopinj .
Rrjetin per gril apo per tave duhet ta lyeni me vaj dhe t’i nxeni mire.
Mishin e pergatitur duhet ta piqni nga te gjitha anet derisa te behen te ngjyres se verdhe te arte.

Loading...

Receta të ngjajshme...

1 Response

  1. Bennie Ares says:

    Woh I enjoy your articles, bookmarked! .

Leave a Reply