Loading...

Pogaçe me Miell Misri


Përbërësit:

1 gotë vaj, 1 gotë të çajit gjalpë, 1 vezë, 1 gotë jogurt, 2 lugë të gjellës sheqer, 2 lugë kripë, 1 Pluhur pjekje, 1 vanilje, 1 maje, 2 gota miell misri.

Përbërësit e brendshëm:
djathë.

Përgatitja:
Të gjithë përbërësit i përziejmë në një enë, e përfitojmë një brumë të butë të cilën e lëmë në pritje rreth 15 minuta.

Nga brumi fillojmë të ndajmë copa të vogla, secilës pogaçe ia vendosim djathin dhe ia japim formën e rrumbullakët.

Secilën pogaçe e shtypim me pirun dhe e lyejmë me të kuqët e vezës.

Pogaçet i vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për 15 minuta.

Ju bëftë mirë!

Loading...

Receta të ngjajshme...

1 Response

  1. eebest8 best says:

    “A big thank you for your blog.Much thanks again. Keep writing.”

Leave a Reply