Loading...

Topëza me Kokos

Përbërësit:
1 gote miell, 1 gote sheqer, 1 vanilje, 2 gota qumësht, 125 gr gjalpë e shkrirë ose margarin, kokos.

Përgatitja:
Gjalpin e shkrimë në një tenxhere, pas shkrirjës ia shtojmë miellin së bashku me sheqerin.

Pasi fillon të vloje, tenxherën e largojmë nga zjarri dhe ia shtojmë qumështin.

Pastaj ia shtojmë vaniljën dhe tenxherën e vendosim prap në zjarr dhe e lëmë të vlojë derisa të përfitojmë një krem.

Pasi arrijmë të përfitojmë një krem, tenxherën e largojmë nga zjarri dhe e vendosim në frigorifer për ftohje ku do të qëndroj rreth 3 orë.

Pas pritjës e marrin tenxherën nga frigoriferi dhe fillojmë të bëjmë topëza të vogla, ku këto topëza i zhytim në kokos.

Ju bëftë mirë!

Loading...

Receta të ngjajshme...

1 Response

  1. you’ve got a fantastic weblog here! would you wish to make some invite posts on my weblog?

Leave a Reply