Loading...

Jahni

Përbërësit:
700 gr mish viçi, 2 kg qepë, 250 gr gjalpë, kripë, biber të kuq, biber i zi.

Përgatitja:
Qepët grihen dhe kaurdisen me kripë për afër gjysmë ore deri sa të zbuten mirë, pastaj ia shtojmë yndyrën, mishin, biberin e kuq, dhe 1 gotë ujë.

Jahninë e lëmë të zihet për 1 deri në 2 orë në temperaturë jo shumë të lartë dhe kohë pas kohe ia shtojmë nga pak ujë. Jahnija servohet me pire, pilaf, patate të skuqura etj…

Loading...

Receta të ngjajshme...

Leave a Reply