Loading...

Kadaif në Kallëp

Përbërësit:
500 gr kadaif, 150 gr gjalpë, 1 gote arra.

Për sherbet:
3.5 gota ujë, 3 gota sheqer, disa pika lëng limoni.

Përgatitja:
Kadajifin ndani me dorë, gjalpin e vëni për shkrirje pastaj e vendosni kadajifin dhe e fërgoni për pak minuta.

Kadajifin e vendosni në kallëpa, pjesën e midist e shtypëni dhe ia vendosni arrat.

Për sherbet, 1 gotë sheqer e vendosni për fërgim, kur të bëhet si karamele ia shtni ujin dhe e lëni të vlojë.

Pastaj ia shtoni limonin dhe e përzieni. Kadajifat i largoni nga kallëpat duke i kthyer në anën e kundërt, kur të ftohet sherbet ia derdhni kadajifave.

Ju bëftë mirë!

Loading...

Receta të ngjajshme...

2 Responses

  1. “Some tips i have observed in terms of computer memory is that often there are specs such as SDRAM, DDR or anything else, that must fit in with the features of the mother board. If the computer’s motherboard is pretty current and there are no main system issues, improving the memory space literally usually takes under sixty minutes. It’s one of many easiest personal computer upgrade treatments one can visualize. Thanks for spreading your ideas.”

  2. “Really enjoyed this article. Much obliged.”

Leave a Reply