Loading...

Torte me Puding

Perberesit:
1 gote qumesht,
1 gote kos,
1 pecive,
3 veze,
1 gote sheqer,
1 gote vaj,
3-4 gota miell,
Puding qokollate/dredhez,

Mund te zbukurohet sipas shijes.

Pergatitja:
Ne nje ene i hedhim sheqerin, vezet, qumshtin, kosin, peciven, i perziejm pastaj hedhim edhe miell, ndersa kakaon sipas deshires. E perziejm, pastaj masen e fituar e pjekim.
Pergaditet pudingu.
Njejt pergaditet edhe peta tjeter, i lyejm me puding qokollate dhe siper puding dredheze, mbrenda peteve mundet edhe fruta.
E thjeshte dhe e shishme.

Loading...

Receta të ngjajshme...

Leave a Reply