Loading...

Gurabija në Formë Shalqiri


Perberesit:
Gjysme margarine,
3 filgjana sheqer,
1 veze,
2 filgjana miell,
1/4 backing powder (pecive, pluhur per pjekurina),
Pak kripe,
Ngjyrat per brum,
Cokollate (grimca te vogla keto qe po duken si fara te shalqirit).

Pergatitja:
Gjysmen e margarines e perzien me 3 filgjana sheqer pastaj ja qet edhe nje veze, e perzien edhe pak dhe ne nje ene tjeter i qete dy filgjana miell dhe nje maje luge pecive, pak  kripe, i perzien dhe i bashkon ne enen dhe i perzien me mikser derisa te formohet masa.
Pastaj nga brumi e ndan nje filgjan brum dhe mases se mbetur ja qet pak ngjyre te kuqe e ben role dhe e len ne frigorifer nje ore.
Brumin ne filgjan e ndan ne dy  pjese. Njeres pjese ja qet ngjyren e gjelbert dhe i len ne frigorifer nje ore. Pastaj i merr pjesen e gjelbert e t’hollon dhe pjesen tjeter. Pastaj i rendit te gjelberten, tbardhen tkuqen… i ben role dhe i len prap ne frigorifer nje ore pastaj i pren me thike prap pergjysme….i vendos ne tepsi, jau ngjet kokrrat e cokollates dhe e pjek 20 minuta ne temperatur 200 grad celcius.

Derguar nga Bukurija

Loading...

Receta të ngjajshme...

Leave a Reply