Category: Sallata

Sallatë me tranguj

Përbërsit: 1/2 qepë e vogël e kuqe, lëngu i një limoni të idhët, një majë gishtërinjësh sheqer, kripë, piper, 1trangull...

Sallatë me kërpudha

Përbërësit: 1 kg kërpudha, 2-3 fije qepë, turshi, domate, koper, majdanoz, miser, vaj vegjetal, lëng limoni, kripë. Hapat Kërpudhave ia...

Sallatë kreative

Përbërësit: 4 domate, 4 tranguj, 4 speca, 2 qepë të kuqe, magdanoz, 3 lugë vaj ulliri, 2 lugë uthull, 100...

Sallatë me tranguj dhe kos

Përbërësit: 1-2 tranguj te mesem, 150-200 ml kos, kripë, piper i zi, 2 thelbinjë hudhër, magdanoz. Hapat Trangujt i qerojme...

Sallatë me brokoli

Përbërësit: 700 g brokoli, 1 lugë e vogël kripë, 200 g majonezë, 1 qepë e kuqe, 200 g fara luledielli....