Category: Supa

Çorbë pule me perime

Përbërësit: 3 krahë mish pule, 2 karrota, 2 patate, 1 qepë, 2 lugë bizele, 1 decilitër vaj, 1 decilitër lëng...

Supë me Patate e Presh

Përbërësit: 50 gr gjalpë 450 gr patate (të prera në kubikë të vegjël) 1 kokërr qepë (e vogël, e grirë...

Çorbë me suxhuk

Përbërësit: 150 gr përshutë 1 kokë qepë 2 thelpinj hudhre 200 gr laker turshi 150 gr Suxhuk 1 decilitër ajkë...

Supë me qepë

Perbersit: 3 qepë 1 lugë gjelle gjalpë 1 lugë gjelle vaj 1 lugë çaji domate të bluara në blender ose...

Supë me mish pule

Përbërësit: 8 gota uje te pules 1 gotë mish pule 1 Krem 1 lugë gjalpë 2 lugë të gjellës miell...

Çorbë domatesh

Perbersit: 5 decilitra lëng domatesh 5 decilitra supë perimesh 1 tubë majdanoz 1 kokë qepë 200 gr miell 2 lugë...

Supë me Patate dhe Proshutë

Përbërësit: 3 e gjysmë filxhanë patate (të qëruara dhe në formë kubike) 1/3 filxhan selino (e prerë) 1/3 filxhan qepë...

2

Supe me patate

Perbersit: 2-3 patate 1 qepë 8-9 gota ujë të vakët 2 supë pule 1 gote qumësht 2 luge te gjelles...

4

Supë peshku

Perbersit: 250 gr fletë merluci 250 gr karkaleca 250 gr fileta peshk 6 lugë vaj vegjetal 1 thelpinj hudhre 3...