Category: Gjella

Gullash pak më ndryshe

Përbërsit : 600 gr mish viçi, 4 patate, 100 gr proshutë të tymosur, 4 speca të gjelbër, 1 spec djegës,...

Patate të ziera

Përbërësit: 1 kg patate, 2 qepë mesatare, kripë, Biber i zi, spec i kuq, vaj. Hapat Lajini patatet dhe vloni...

Tavë për Iftar

Përbërësit: 1 pako brokoli të ngrirë (mundë të jetë dhe i freskët), 2 gota përshutë, 1 qepë, 1 gotë kërpudha,...

Pulë me qull për Iftar

Përbërësit: 500 gr mish pule, 50 gr gjalpë, 3 lugë gjelle miell, 5 thelpinj hudhre, 2 lugë çaji limon, Kripë,...