Category: Uncategorized

Biskota të shpejtë

Perbersit: 1 pako biskota 1 gotë qumësht 1 shllag krem 1 gotë të çajit kokos çokollatë sheqereza me ngjyre. Pergatitja:...

Gurabija me sherbet

Përbërësit: PËR SHERBET: 2 gota çaji ujë, 2 gota çaji sheqer. PËR BRUM: 100 gr gjalpë, 1 gotë çaji vaj...

Qofte me patate

Përbërësit: 3 patate të ziera, ½ gota kaçkavall, 1 vezë, 1/3 gota miell, 2 lugë vaj vegjetal, kripë, Biber i...

Reçel ftoji

Përbërësit: 1 kg ftoj, 3 gota sheqer, 3 karanfila, 1,5 gota ujë. Hapat Ftojtë pastroni dhe qërroni, ia largoni thelbat...