Author: recetagatimi

Torte Mozaiku

Përbërësit: 2 biskota petit beuro, 1 gotë çaji sheqer pluhur, 1,5 gotë çaji qumësht, 1 gotë çaji lajthia, 2 lugë...

Tortë Greke

Përgatitja: Në tenxhere në zjarr hedhim 300 ml qumësht dhe gjysmë kilogram sheqer. Përziejmë me telin e kuzhinës, që sheqeri...

0

Kek me Nutellë

Përbërësit: 3 vezë, 180gr gjalpë, 1 gotë sheqer pluhur, 1 gotë të çajit qumësht, 1 Pluhur pjekje, 2 gota miell,...